مرجع بهترين مقالات درباره ابزار سئو مرجع بهترين مقالات درباره ابزار سئو .

مرجع بهترين مقالات درباره ابزار سئو

ابزارهاي بررسي سئو سايت


ابزارهاي ارزيابي seo وب سايت و طريق استعمال از ابزار سئو   آن‌ها قادر است به شما ياري دهد تا در سوي بهبود بهينه سازي وبسايت خويش در حاصل گوگل و ديگر موتورهاي كاوش اقدامات قابل قبولي را انجام دهيد.

ابزارهايي كه در‌اين نوشته‌علمي به آنان پرداخته ايم اين امكان را دارا هستند كه گزارشي از كوشش وب سايت شما همانند سرعت تارنما، استعمال درست از عناوين و متاتگ ها و اخلاق و رفتار يوزرها را در چنگ شما قرار دهند. هريك از اين ابزارها رويت كرد قابل قبولي را در سمت پيشرفت در دنياي كسب و فعاليت آنلاين در مشت شما قرار مي‌دهند پس آشنايي اين ابزار قادر است شيوه ميانبري باشد در موضوع فراگيري بهينه سازي و رئيس درست وبسايت شما.

ابزارهاي نظارت seo وبسايت
در دنياي وب ابزارهاي بخش اعظمي وجود دارا هستند تا به امداد آن‌ها بتوانيد به تحليل درجه تارنما در گوگل بپردازيد البته قضيه اينجاست كه مجموع ابزارهاي محاسبه بهينه سازي وبسايت دارنده قيمت و اعتبار كافي نمي باشند كه بتوانند اعتماد شمارا جلب كنند.

ما درين نوشته ي علمي به شما برخي از اين ابزارها را معرفي خوا هيم كرد و سفارش ما در بهينه سازي كشور‌ايران به شما ملازمان عزيز اين ميباشد كه با آشنايي كافي در رابطه ابزارهاي موثر بهينه سازي سعي وبسايت خويش را به طوري بهبود داد كه تا يتوانيد شايسته ترين جايگاه و منزلت را در گوگل و ديگر موتورهاي كاوش بدست آورده و هم چنين نقاط ضعف خويش را به صحت شناسايي نمائيد.

ارزيابي ابزار seo وب سايت
چك seo وب سايت

آناليز seo تارنما با Vary
يكي ابزارهاي محاسبه بهينه سازي وب سايت كه ميخواهيم به آن بپردازيم ابزاري Vary مي‌باشد اين ابزار بدون‌پول بوده و مي‌تواند گزارش بي نقص و دقيقي از پيوند ها، سرعت تارنما، اقتدار دامنه و صفحه ها شبكه‌هاي‌اجتماعي را در چنگ شما قرار دهد.

شما ميتوانيد با به كارگيري از اين ابزار پباده سازي تجربه كاربري يا اين كه به عبارتي ux تارنما خويش را نيز گزينه چك قرار دهيد و چنانچه كه با اختلال گرافيكي مواجه گرديد رنگ آن قرمز رنگ گرديده و به شما هشدار ميدهد.برچسب: ابزار سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۲:۵۰ توسط:افتخاري موضوع:

ثبت آمار سايت در Alexa


CrazyEgg
يك كدام از ديگر از ابزارهاي ارزيابي تارنما CrazyEgg ميباشد كه  ابزار سئو  از پروژه هاي Neil Patel (صاحب فعلي KISSmetrics) است و راهكار هاي بصري متعددي درباره با روش گشت و گذار بازديدكنندگان در وبسايت شما ارائه ميدهد.

CrazyEgg

اين ابزار يك‌سري “maps” (نقشه) براي مشاهده اينكه چه طور بازديدكننگان شما در حالا مرور تارنما مي‌باشند ارائه مي‌دهد:

Heatmap: يك تصوير از محل هايي كه عموم در تارنما شما كليك نموده اند ارائه ميدهد. اين به شما اذن مي‌دهد كه بفهميد چه قسمت هايي دوست داستني بوده و ميتوانيد با در حيث به چنگ آوردن اين فرمان در آينده تغييراتي در وبسايت خويش اعمال نماييد.به شما توصيه مي شود نوشته‌ي علمي مخصوص هيت مپ جيست مارا مطالعه فرمائيد.
Scrollmap: اين نقشه به شما نشان مي‌دهد كه چقدر يوزرها در صفحه ها شما Scroll كرده اند و به شما ياري مي نمايد تا بدانيد چه هنگامي بازديدكنندگان، كاغذ ي شمارا رها كرده اند.
Confetti: با اين نقشه ميتوانيد كل كليك هايي كه در وبسايت شما ميشود را طبقه بندي فرمائيد و مبني بر نتيجه ها آن منابع تارنما خويش را رئيس نمائيد.
Overlay: هنگامي كه شما بدين نقشه نگاه ميكنيد ميتوانيد متوجه گرديد كه بر روي هر مولفه در كاغذ ي شما چندبار كليك شده‌است.
در پيوند ذيل مي‌توانيد فراگيري طريق به كار گيري از اين ابزار را در دانشنامه كشور‌ايران هاست مطالعه فرمائيد: راهنماي به كار گيري از ابزار چك و آمارگيري crazyegg

۹- Piwik
مثال ديگري از ابزار هاي آناليز وب سايت كمپاني Piwik ميباشد كه ابزار آناليز و آمارگيري اثبات و قدرتمندي ارائه مي‌دهد كه Open source نيز هست.

Piwki يك كدام از ديگر از ابزار هاي مجاني نظارت و آمارگيري جايگزين Google Analytics مي‌باشد و با دقت به مشاهدات اينجانب به طور تقريب به عبارتي داده هاي آماري را ارائه مي‌دهد براين اساس اين ابزار قابل قياس با Google Analytics ميباشد با تاكيد بر پروژه Open source بودن.

Piwik

اين ابزار يك اپليكيشن PHP MySQL است كه شما آنرا بر روي اينترنت سرور خويش دانلود و نصب ميكنيد. در انتهاي فرآيند ۵ دقيقه نصب يك قطعه كد JavaScript به شما داده مي گردد. كافيست اين قطعه كد را Copy نموده و آنرا در اينترنت سايتي كه مي‌خواهيد رهگيري خواهد شد Paste فرماييد.

۱۰- CloudFlare و نهايي ابزار نظارت تارنما
CloudFlare

خدمت جديدي كه با آن جديدا آشنا شديم CloudFlare ميباشد، يكي از ديگر از ابزارهاي آناليز تارنما. اين سايت به نوعي يك گزينه مغاير قاعده در‌اين ليست ميباشد، البته با دقت به آزمايشات صورت گرفته، CloudFlare ابزار مطلوب چك و آمارگيري ارائه مي‌دهد.

انگيزه اينكه ميگوييم بر خلاف قاعده ميباشد، به‌اين انگيزه ميباشد كه‌اين تارنما بيشتر تاكيد بر امنيت و خدمت هاي CDN داراست و خدمت محاسبه و آمارگيري را در كنار آنان تحت عنوان كامل كننده ارائه مي‌دهد.

به لحاظ ميرسد اين خدمت پلاگين قابل قبولي به هر اينترنت سايتي ميباشد، حتي بسته بدون‌پول آن، چون اين خدمت را تحت عنوان محصولي معرفي مي نمايد كه قادر است وبسايت ها را جهت يافتن خطاها امنيتي كپي كرده و از تكنولوژي روز جهان براي ارتقا سرعت تارنما به كار گيري نمايد و به شما اطلاعاتي درباره با بازديدكنندگان اينترنت سايتتان با آمار و جداول ارائه دهد.

۱۱- AWSTAT 
AWStats يك ابزار آمارگيري بدون پول ميباشد كه پايين مدرك ليسانس GNU توزيع شده‌است .اين ابزار با خط دستور فعاليت مي نمايد.و اما دارنده رابط گرافيكي (CGI) مي‌باشد.اين ابزار ميتواند با آماده آورندگان هاستينگ كه دارنده PERL,CGI,LOG ميباشند عمل نمايد.

از اين ابزار توانا براي به دست آوردن آمار Ftp يا اين كه ميل سرور به طور گرافيكي است.

اين نرم افزار ي تحليلگر log تحت عنوان يك CGI از خط دستور عمل كرده و كليه داده ها ممكن در log شما‌را در يك‌سري صفحه ها گرافيكي نشان ميدهد.اين ابزار از داده ها جزئي نيز جهت پردازش پوشه هاي log به كارگيري مي نمايد و مي‌تواند فولدر هاي log از بيشتر ابزارهاي سرور مانند log فولدر هاي آپاچي (با فرمت ELF,XLF,CLF)، webstar ، IIS (با فرمت W3c) و ميل سرور و Ftp سرورها را نظارت نمايد.

پيوند تحت مقايسه اي في مابين مشهورترين ابزار آمارگيري مانند Awstat,analog,webalizer را نشان ميدهد

همينطور خصوصيت هاي پايين را پشتيباني مي نمايد :
بضاعت نظارت فرمت هاي متعدد ،
عمل با خط دستور و اكران در مرورگر تحت عنوان CGI
آپديت آوري آمارها ميتواند از مرورگر اينترنت نيز انحام گردد
وسعت نامحدود فضاي فولدر log ، پشتيباني از پوشه هاي logجدا گرديده
پشتيباني از فولدر هاي كش DNS
دارنده پلاگيني براي غربال كردن IP ها بر حسب حالت
دارنده پلاگيني براي غربال كردن IP ها بر حسب شهر بازديدكننده
دارنده پلاگيني براي غربال كردن IP ها بر حسب بخش ها ايالات متحده و كانادا و گزارشات ISP
Option هاي زياد براي غربال كردن و به كار گيري از افزونه
پشتيباني از وبسايت هاي يك سري نامي
چندزبانه بودن
گزارش استاتيك در قالب صفحه هاي Html/Xhtml و pdf
نظارت ديتابيس قادر است در فرمت XML ذخيره خواهد شد.
جهت به كار گيري از اين ابزار نياز به موردها پايين داريد :
سرور شما مي بايست به پوشه log دسترسي داشته باشد.
بايستي بتواند اسكريپت هاي perl را اجرا كند.
داده ها ذيل به وسيله AWStats نمايش داده ميشود :
تعداد ويزيت و تعداد ويزتهاي يكتا .
بازه زماني ويزيت و نهايي ويزيت
يوزرها نام‌و‌نشان سنجي گرديده و پاياني استفاده كننده authenticate گرديده
روز ها و ساعت‌ها پرترافيك هفته (صفحه ها ، hit ها)
دامين و سرزمين بازديدكنندگان
پاياني ويزيت ها و ليست نشاني هاي IP
بيشترين صفحه ها مرور گرديده .
گونه هاي فايلها
سيستم استدلال و مرور گر آيتم استعمال
بازديدهاي رباتها (۳۱۹ ربات يافت گرديده )
حمله ي كرم (۵ نوع خانواده ي كرم )
ياري به موتورهاي كاوش جهت يافتن ،لغت ها كليدي مصرف شده در تارنما شما
خطاهاي مرتبط با HTTP
گزارشات فردي ديگر بر مبناي URl, پارامترهاي url
تعداد دفعاتي كه وب سايت شما favorite شده‌است .
اندازه ي ورقه
۱۲- تثبيت آمار تارنما در Alexa
آمار وبسايت Alexa مي‌تواند به فرآيند ارتقاء ترافيك وبسايت به شما ياري دهد.

الكسا (alexa):يكي‌از ابزارهاي محاسبه اينترنت سايتها الكسا است كه درجه ترافيك اينترنت سايتها در كشور ايران و دنيا و را نشان مي‌دهد. هم چنين اين وبسايت تحليلهاي جزيي تربي از سايت را نشان ميدهد .

الكسا، كمپاني داده ها وبي ميباشد كه شما ميتوانيد مرتبه ترافيك (traffic rank) هر وبسايت يا اين كه بلاگ را در آن ملاحظه كنيد. اين مرتبه ترافيك، نشان دهنده محبوبيت تارنما و ترافيك وارده به صفحه ها آن ميباشد. دراين باره توصيه مي شود نوشته‌ي‌علمي بهبود درجه الكسا را مطالعه كنيد .

در پيوند ذيل ميتوانيد فراگيري شيوه به كارگيري از اين ابزار را در دانشنامه كشور ايران هاست مطالعه كنيد: راهنماي استعمال از ابزار محاسبه و آمارگيري cloudflare

سود گيري
بسيار اساسي ميباشد كه اطلاعات و ترافيك تارنما خويش را ذيل حيث داشته باشيد.
درصورتي كه تصميم داريد تارنما خويش را به يك تجارت تبديل فرماييد، شما بايستي با آن مثل يك تجارت عكس العمل فرماييد و به ياري آناليز و ارزيابي وبسايت آنرا ارتقاء دهيد. در تجارتهاي آنلاين شناختن ترافيك و نتيجاتا بازديدكنندگان، كليد اساسي برد مي‌باشد.

به اين ترتيب يك ابزار آناليز و آمارگيري مطلوب بيابيد و با استعمال از آن برد خويش را اندازه گيري فرماييد.

برچسب: ابزار سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۵۵:۲۶ توسط:افتخاري موضوع:

ابزار هاي انتخاب نام دامنه (دامين)


شماره 1) تارنما Domainr

تارنما Domainr يك ابزار مجاني براي تعيين اسم دامنه (دامين) ابزار سئو   مطلوب است و اين قابليت و امكان را به شما مي‌دهد كه با وارد كردن اسم دامنه از گشوده بودن يا اين كه نبودن آن اطلاع پيدا فرماييد. از ساير تجهيزات اين تارنما اينست كه پسوند ها و اسم هاي تازه آزاد كه با اسم دامنه شما داراي ارتباط ميباشد را نيز توصيه مي‌دهد.

شماره 2) سايت BustAName

دومي ابزاري كه براي تعيين اسم دامين خويش مي توانيد از آن به كار گيري نماييد ابزار BustAName مي‌باشد كه به شما ياري مي نمايد تا شايسته ترين اسم را با به كار گيري از مخلوط لغت ها و نيزكلمات مترادف پيدا فرماييد . در‌اين وب سايت شما لغات متبوع خويش را كه ميخواهيد در اسم دامنه يا اين كه domain nameشما به فعاليت برده خواهد شد را وارد كرده و چشم به راه پيشنهادات تارنما گرديد و در شكل تاييد از اسم پيشنهادي براي دامنه خويش به كارگيري فرماييد.

شماره 3) ابزار Impossibility!

سايت Impossibility! يك تارنما بدون پول ديگر براي ساخت‌و‌ساز دامنه ميباشد كه با به كارگيري از ادغام كردن پسوند و پيشوند هاي متعدد با واژه و كلمه متبوع شما نامهاي متفاوت و جالبي براي دامنه Domain شما معرفي مي نمايد.

شماره 4) NameBoy

چهارمي ابزار گزينش اسم دامنه (دامين) مطلوب وب سايت NameBoy ميباشد كه كاربردي بسيار ريلكس و سهل براي گزينش اسم دامنه با عبارات پيشنهادي شما داراست.

شماره 5) سايت names4brands

تارنما names4brands يك وبسايت بسيار خوب و كاربردي براي سفارش نام دامنه (دامين) ميباشد. هنگامي كه وارد اين وبسايت مي‌شويد نشاني هاي پيشنهادي براي تثبيت دامنه را مشاهده ميكنيد كه در اكثري از مواقع خيلي از آن‌ها آزاد مي‌باشند و همينطور اسم هاي پيشنهادي اختصاصي به شخصي را ميتوانيد ميان آنان پيدا نماييد.فعاليت با اين وب سايت بسيار ريلكس و شادي بخش ميباشد.

برچسب: ابزار سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۳:۰۲ توسط:افتخاري موضوع:

Frama-C ابزار تحليل كد


ابزار Frama-C براي ارزيابي كد نرم افزار به گويش c به كارگيري ميشود. ابزار سئو  اينجا با نصب ابزار Frama-C در ubuntu بطور عملي آشنا گرديده و يك‌سري خصوصيت كد مثال c را ارزيابي مي‌كنيم.

در صورتيكه سيستم ادله ubuntu را داشته باشيد از اين مرحله بگذريد و وارد مرحله نصب Frama-C گرديد.

زيرا سيستم برهان اينجانب windows10 مي‌باشد و ابزارهايي مختص اين سيستم استدلال دارم ترجيح دادم vmware نصب كنم و ubuntu را بصورت vm اجرا كنم.

ولي Frama-C را مي‌توانيد مستقيما در ويندوز نصب فرمائيد و براي اين فعاليت بايستي از PowerShell ويندوز استعمال فرمائيد ولي در غايت اطراف گرافيكي ubuntu را نخواهيد داشت و براي داشتن gui آن بايستي چند ابزار مازاد نيز نصب فرماييد كه پيچيدگي نصب را ارتقا خواهد بخشيد. بنابر اين vmware ورژن 15 و ubuntu ورژن Ubuntu 18.04.4 LTS براي نصب تعيين و vm آن نصب شد.

اجراي سيستم ادله ubuntu از روش vm
اجراي سيستم ادله ubuntu از روش vm


نصب Frama-C
راهنماي نصب در پيوند ذيل جاي‌دارد ولي بطور خلاصه دستورها نصب نيز ارائه شده‌است:

https://frama-c.com/install-aluminium-20160501.html#installing-frama-c-on-windows-via-cygwin--opam

1
sudo apt install opam
1
opam install depext
1
opam init
1
opam depext frama-c


براي آناليز اپ fibonacci گزينش شد كه در پوشه fibo.c جاي دارد و در انتهاي اين گزارش كد آن آورده شده‌است.

در سيستم برهان ubuntu فولدري با نام c توليد كرده و سورس كد نرم افزار c كه fibo.c ميباشد را در آن قرار داده ايم. باطن پوشه يك ترمينال براي خط دستور گشوده كرده و در آن با فرمان پايين اپليكيشن frama-c را اجرا ميكنيم.

1
frama-c-gui
آن گاه در اپ frama-c از منوي project مورد new project را تعيين مي‌كنيم. و پوشه fibo.c را گشوده ميكنيم.

مفتوح كردن فولدر منبع C
گشودن فولدر منبع C
اطراف نرم افزار پس از گشودن كد منبع c
گوشه و كنار نرم‌افزار بعداز گشودن كد منبع c
روش اجراي اوامر
امكان هاي Frama-c از دو شيوه در دسترس ميباشد، از روش GUI (واسط كاربري) و از روش Batch Mode (اجراي امرها در خط دستور) . مجموع دستوراتي كه از روش GUI قابليت و امكان اجرا دارا‌هستند به طبع امر هم اندازه Batch دارا‌هستند ولي لزوما براي كل دستور هاي Batch مساوي GUI نيست.

محاسبه CallGraph
از منوي analysis آيتم callgraph گزينش گردد

مورد هاي callgraph
مورد هاي callgraph
callgraph با شيوه اكران درختي
callgraph با طرز اكران درختي
callgraph با روش اكران همگاني
callgraph با طريق اكران همگاني
callgraph هردو شيوه اكران در كنار هم
callgraph هردو شيوه اكران در كنار هم
نظارت خصوصيت Inout
براي ارزيابي ورودي ها و خروجي هاي توابع از منوي analysis گزينش مورد Inout خواهد شد

آيتم هاي مرتبط با Inout
آيتم هاي مرتبط با Inout
پس از اجراي Inout خطوط اپ كه مرتبط با ورودي و خروجي مي‌باشند معين ميگردند
بعداز اجراي Inout خطوط نرم‌افزار كه مرتبط با ورودي و خروجي ميباشند مشخص و معلوم مي‌شوند
در كنسول به تفصيل خروجي و ورودي ها آورده شده‌است
در كنسول به تفصيل خروجي و ورودي ها آورده شده‌است
محاسبه Metrics
اين مورد را از CLI ادامه مي‌دهيم

امر پايين را در يك ترمينال نوشته و اجرا ميكنيم:

1
frama-c fibo.c -metrics
فرمان متريك و خروجي آن در خط دستور
امر متريك و خروجي آن در خط امر
براي اينكه خروجي در يك فولدر ذخيره خواهد شد مي‌توانيد فرمان تحت را اجرا نماييد

1
frama-c fibo.c -metrics > fibo_metrics.txt
امر متريك با توليد فولدر خروجي و مشاهده متريك هاي اپ در فولدر
امر متريك با ساخت و ساز فولدر خروجي و مشاهده متريك هاي نرم افزار در فولدر
گراف pdg
اين فرمان را نيز از روش CLI انجام ميدهيم. خروجي فايلي با پسوند dot است كه داده ها نودها و يال هاي يك گراف را در خويش دارااست.

1
frama-c -pdg -pdg-dot graph -pdg-print fibo.c > pdg.dot
خروجي pdg در فايلي با پسوند dot ذخيره مي گردد
خروجي pdg در فايلي با پسوند dot ذخيره مي‌گردد
جهت مشاهده تصويري گراف بايد با امر پايين پوشه dot به pdf تبديل خواهد شد و گراف بصورت تصويري ساخته خواهد شد.

1
dot -Tpdf graph.main.dot > pdg.pdf
خروجي pdg ذخيره گرديده در فولدر dot به گراف با پسوند pdf تبديل مي‌گردد
خروجي pdg ذخيره گرديده در فولدر dot به گراف با پسوند pdf تبديل ميشود
خروجي آخرين pdg بشكل گراف در پوشه pdf ذخيره شده‌است
خروجي آخري pdg بشكل گراف در پوشه pdf ذخيره شده‌است
چك Postdominator
اين نصيب نيز از روش CLIانجام مي گردد و فرمان پايين بايستي اجرا گردد:

1
frama-c fibo.c -dot-postdom main
خروجي فرمان postdom در فولدر main.main.dot و main.printfibo.dot ذخيره مي‌شود
خروجي فرمان postdom در فولدر main.main.dot و main.printfibo.dot ذخيره ميشود
با اجراي فرمان پايين خروجي dot مرحله پيشين به pdf تبديل ميگردد و گراف مربوطه در آن ترسيم مي‌شود

خروجي گراف Postdominator 
خروجي گراف Postdominator
تحليل Slicing
جهت ارزيابي Slicing نسبت به متغير n بايستي فرمان ذيل را در خط دستور اجرا كرد:

1
frama-c slice-wr n fibo.c -slice-print > slice.txt


اسلايس نسبت به متغير n احتساب و در پوشه ذخيره ميگردد
اسلايس نسبت به متغير n احتساب و در فولدر ذخيره ميگردد
محتواي فولدر اسلايس نسبت به n
محتواي پوشه اسلايس نسبت به n
در وضعيت واسط مخاطب نيز با كليك راست روي متغير متبوع، آيتم هاي slicing مختلفي وجود داراست

آيتم هاي Slice در وضعيت GUI
مورد هاي Slice در وضعيت GUI


چك Users

اين آيتم از منوي analysis قابل تعيين ميباشد

منوي users
منوي users
خروجي ارزيابي users در بخش كنسول نرم افزار قابل مشاهده ميباشد
خروجي ارزيابي users در بخش كنسول اپ قابل مشاهده ميباشد
ارزيابي wp
با اجراي امر تحت در خط دستور مي اقتدار wp را تحليل كرد

1
frama-c -wp fibo.c
اجراي Wp و فيض آن
اجراي Wp و سود آن
چك Obfuscator
براي به هم ريختن syntax كد و ناخوانا كردن و پنهان كردن منطق كد با مراقبت كاركرد گذشته و semantic كد به كارگيري ميشود. كاربرد عموما براي كد هاي امنيتي زماني كه در محيطي با اعتماد معدود مبادرت به استقرار مي‌شود جهت پرهيز از آشكار شدن يا اين كه پرهيز از ديكامپايل شدن كد استعمال مي‌شود.

نرم افزار مهم خوانا و معين
اپليكيشن اساسي خوانا و مشخص و معلوم
مورد Obfuscate از منوي analysis
مورد Obfuscate از منوي analysis
اپ obfuscate گرديده
نرم افزار obfuscate گرديده


تحليل ويژگي loop
نامتغيرهاي مرتبط با رينگ هاي تكرار را مشخص و معلوم خواهد شد. اين ويژگي با يك اپ ديگر كه ضرب ماتريس انجام مي‌دهد و لوپ هاي متعددي دارااست آزمايش شد.

مورد loop در analysis
آيتم loop در analysis
خروجي در نصيب console معين ميباشد.
خروجي در بخش console معين ميباشد.
ارزيابي occurrence
دفعات به كارگيري هر متغير بوسيله occurrence معلوم مي‌شود.

مورد occurrence در منوي analysis
مورد occurrence در منوي analysis
فيض اجرا در كنسول اپليكيشن قابل مشاهده ميباشد.
سود اجرا در كنسول نرم‌افزار قابل مشاهده ميباشد.
ضمن آنكه با كليك راست روي متغير متبوع مورد occurrence براي متغير متبوع در دسترس ميباشد

آيتم occurrence از روش كليك راست
مورد occurrence از روش كليك راست
كد اپ c آزمايش گرديده كه با اسم fibo.c ذخيره شده‌است:

1
#include
1
//Arash_Hadadi_97443088
1
//Program to print Fibonacci Series using Recursion
1
// declaring the function
1
void printFibo(int );
1
2

1
int main()
1
{
1
printf("nnttStudytonight - Best place to learnnnn");
1
int k, n;
1
long int i = 0, j = 1;
1
printf("Enter the length of the Fibonacci series: ");
1
scanf("%d", &n);
1
printf("nnfirst %d terms of Fibonacci series are:nnn",n);
1
printf("%d ", 1);
1
printFibo(n);
1
printf("nntttCoding is Fun !nnn");
1
return 0;
1
}
1
2

1
void printFibo(int aj)
1
{
1
static long int first = 0, second = 1, sum;
1
if(aj > 1)
1
{
1
sum = first + second;
1
first = second;
1
second = sum;
1
printf("%ld ", sum);
1
printFibo(aj-1); // recursive call
1
}
1
else
1
{
1
// after the elements, for line break
1
printf("nnn");
1
}
1
}

برچسب: ابزار سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۲:۲۹ توسط:افتخاري موضوع:

برترين موتورهاي جستجو كد منبع (Source Code)


Dzone SnippetsDZone Snippets براي بسط‌دهندگان، هواداران ابزار سئو تكنولوژي، و اشخاص هوشمند، در همگي جا محتوا ساخت‌و‌ساز مي‌نمايد. DZone Snippets به شما اذن ميدهد تا تيم‌اي از قطعات كد، دسته‌بندي با تگ‌ها، عبارات كليدي و اشتراك‌گذاري‌ها را بسازيد.

Snipplrبا Snipplr مجموع قطعات كد شما در يك جاي ذخيره مي شوند. اين ممكن ميباشد دربرگيرنده جزئيات مرتبط با كدها، لهجه‌ها، HTML و بقيه اجزاء، با بقيه جامعه ها باشد. شما مي توانيد در حال حاضر با حساب رخ‌بوك خويش به Snipplr.com لاگين گرديد.

CodaseCodase يك موتور كاوش سورس كد باخبر از سينتكس ميباشد كه به بسط‌دهندگان برنامه اذن ميدهد ريپازيتوري‌هاي Open Source را براي يافتن سورس كد مطلوب كاوش نمايند. ورژن آلفا در 9 سپتامبر 2005 اجرا شد. بتا در 10 نوامبر 2005 منتشر شد. Codase داعيه مي‌نمايد كه بيش تر از 205M خط كد C، C++ و جاوا را ميزباني مي‌نمايد. Codase تنها كدهاي با با كيفيت را نشان ميدهد و كاوش مي‌نمايد. Codase نتيجه ها كاوش ظريف و با جزئيات را آماده مي‌نمايد. اذن مي دهد تا توابع، كلاس‌ها، حرفه‌ها، اثبات‌ها، ماكروها، كامنت‌ها و ديگر ساختارهاي لهجه‌هاي نرم افزار‌نويسي را كاوش نمائيد. Codase فعلا بيرون از سروييس ميباشد.

OHLOHBlack Duck Open Hub به وسيله نرم افزار Black Duck اداره مي شود. Ohloh بوسيله " Black Duck" يا اين كه " O Hub" شناخته شده‌است. Open Hub يك دايركتوري و انجمن ميباشد، محاسبه و جستجوي خدمت‌ها و ابزارها را ارائه ميدهد. با اتصال به ريپازيتوري سورس كد پروژه، چك تاريخچه كد و آپ ديت‌رساني‌هاي مداوم، و نسبت دادن اين به‌روزرساني‌ها به شركت كردن‌كنندگان خاص، Black Duck Open Hub ميتواند گزارش‌هايي درباره‌ي مخلوط و كار كد شالوده پروژه ارائه دهد و اين داده‌ها را براي رديابي آمارگيري FOSS عالم توده‌آوري نمايد.

برچسب: ابزار سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۵:۰۵ توسط:افتخاري موضوع:

ابزار Google Data Studio

SEMrush
امتياز كلي من: ۴٫۴ / ۵

SEMrush
يكي از ابزار هاي مهم سئو
SEMrush يكي از ابزارهاي گزارش دهي متمركز بر SEO  ابزار سئو است كه در ويژگي هاي آنها منعكس مي شود. SEMrush با مبلغ ۹۹ دلار در هر ماه براي هر كاربر ، مجموعه كاملي از ابزارهايي را فراهم مي كند كه مي توانند در سطح متوسط ​​ياد بگيرند.

افت عمده SEMrush ، به ويژه براي آژانس هاي آگاهانه درباره هزينه ، اين است كه يك حساب كاربري فقط با يك كاربر وارد مي شود.

نياز به خريد مجوزهاي فردي براي هر تحليلگر سئو يا مدير حساب به سرعت و همه چيز اضافه مي شود ، اما مجوز كسب و كار در هر كاربر به سه كاربر اضافه مي كند. اين مسئله مقياس پذيري را به يك مسئله تبديل مي كند.

SEMrush بسته به ميزان اشتراك شما ، داراي مارك و گزارش برچسب سفيد است. از يك جريان داده اختصاصي استفاده مي كند و بيش از ۸۰۰ ميليون كلمه كليدي را رديابي مي كند.

ويژگي “پروژه” در حال گسترش هميشه همه چيز را شامل مي شود از رديابي موقعيت تا نظارت بر بك لينك و تحليل رسانه هاي اجتماعي.

شايد اين پست هم برايتان جالب باشد :   نرخ كليك يا CTR چيست و چه ارتباطي با ايمپرشن Impression دارد؟
اگرچه به طور خاص تحت دامنه گزارش سئو قرار نمي گيرد ، نوآوري SEMrush آن را براي بسياري از آژانس ها تبديل به يك فروشگاه يك مرحله اي مي كند.

ويژگي هاي پروژه شامل Ad Builder است كه به ايجاد مهارت تبليغ متن در زمينه تبليغات Google كمك مي كند تا Poster Media Social (رسانه هاي اجتماعي) كه به آژانس ها اجازه مي دهد تا پست هاي اجتماعي مشتري را تنظيم كنند.

تركيب چنين ويژگي هاي متنوعي در زير چتر SEMrush هزينه نسبتاً بالاي آن را جبران مي كند ، به خصوص اگر مي توانيد ساير نرم افزارهاي اضافي را لغو كنيد.

۴٫ Google Data Studio
امتياز كلي من: ۳٫۶ / ۵

Google Data Studio
يكي از ابزار هاي مهم سئو
در حال حاضر در بتا ، Google Data Studio يكي از جديدترين پيشنهادات از megacorp Mountain View است.

اگرچه بسيار فني تر است و نياز به سرمايه گذاري زمان بيشتري نسبت به ساير ابزارهاي ديگر در اين ليست دارد ، اما بايد براي كاركنان آشنا با Google Analytics بصري باشد.

اگر در حصار هستيد ، GDS كاملاً رايگان است.

مهمترين مشكل در GDS ، ادغام برتر با ساير ويژگي هاي Google مانند Analytics ، كنسول جستجو ، تبليغات و YouTube است.

مانند ساير ابزارهاي گزارشگري ، اين امكان را براي ادغام داده هاي شخص ثالث نيز فراهم مي كند ، اما توانايي جستجوي داده ها از پايگاه داده ها شامل MySQL ، PostgreSQL و Cloud SQL Google است.

با راه اندازي مناسب ، مي توانيد گزارشات را با KPI هاي مهم سفارشي كنيد ، و از اطلاعات سرب و اطلاعات مشتري خارج شويد. براي مشتريان تجارت الكترونيك ، حتي مي توانيد داده هاي فروش را ادغام كنيد.

اگرچه راه اندازي اوليه بسيار فني تر خواهد بود ، اما قابليت وارد كردن قالب ها باعث صرفه جويي در وقت و تلاش مي شود.

همچنين مي توانيد الگوهاي خود را ايجاد كنيد ، كه فرآيندهاي شما را بهتر منعكس مي كند و مي تواند در بين مشتري ها به اشتراك گذاشته شود.
برچسب: ابزار سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۵:۳۵ توسط:افتخاري موضوع:

ابزار انجام Disavow


براي Disavow لينك و پيوند هاي اسپم تارنما نخست مي بايست يك  ابزار سئو ليست از بك لينك و پيوند هاي اسپم تنظيم فرمائيد
كه در نصيب بالا تماما روشن توضيح دادم. بعداز فراهم نمودن اين ليست يك فولدر تكست
با اسم Disavow.txt ساخت‌و‌ساز كرده و اين محتويات را داخلش قرار دهيد:
(در پايان پست يك پوشه مثال از يك Disavow استاندارد را قرار مي‌دهم)

# Page Disavow

spamdomain.com/spamlinks/

# Domain Disavow

domain:spamdomain.com/
محتويات پوشه Disavow.txt شما مي بايست به دو بخش تشكيل گردد، بخش اوليه Page Disavow
و نصيب دوم Domain Disavow. در بخش نخستين ليست صفحاتي كه ميخوايد لينكتان از آن بوسيله گوگل
در مرتبه بندي در لحاظ گرفته نشود را قرار مي دهيد و در نصيب دوم ليست دامنه هايي كه ميخوايد
همگي لينك و پيوند هايش در همگي صفحه ها حذف شوند را قرار ميدهيد.

مختص شما: اصول پباده سازي كارت ويزيت
در شرايطي‌كه بخواهيم به طور واضح با يك نمونه توضيح دهم اينگونه ذكر مي‌كنم كه:

در شرايطي‌كه دامنه اي مي باشد كه شما از ۱۰ ورقه آن پيوند كيفيت عالي گرفته ايد يا اين كه خويش مديريت وبسايت
آن پيوند ها را به شما داده ميباشد و از ۱۰ برگه ۹ شيت پيوند كيفيت خوب اخذ نموده ايد
ولي يكي‌از صفحه ها آن وبسايت مزرعه پيوند ميباشد.

در اينجا ديگر موردنياز وجود ندارد تا همگي پيوند هاي آن دامنه به دامنه خويش را Disavow فرماييد
و اتوريتي لينك و پيوند هاي كيفيت عالي را از دست دهيد براين اساس صرفا ورقه اسپم رو در ليست Page Disavow قرار مي دهيد
البته در صورتي‌كه از دامنه اي پيوند تارنما وايد اخذ كرديد يا اين كه حريف ناباب كه هر روز مثل علف هرز هم در حالا رويش مي باشند
به شما پيوند داده ميباشد بهتر از تا نشاني دامنه را در قسمت Domain Disavow قرار دهيد تا عمل را يكسره فرمائيد.

بخوانيد لغت ها كليدي طولاني و دم دراز، Long Tail Keywords

برچسب: ابزار سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۱:۳۳ توسط:افتخاري موضوع:

آموزش حرفه اي گوگل آناليتيك


در زمان فراگيري گوگل آناليتيك يا اين كه به عبارتي Google Analytics تمركز ما ابزار سئو  بر يادگرفتن مفاهيم اساسي و شناخت با گزارشات و تجهيزات ابزار آمارگير گوگل مي‌باشد. اين عصر طي يك گارگاه 4 ساعته و در يك روز به شما ارائه مي‌شود، همگي فراگيري ها در پنل آمارگير گوگل و با به كار گيري از وبسايت هاي پر طرفدار فراگيري داده گرديده و در انتها فيلم عصر به همپا پوشه پرزنتيشن در مشت شما قرار مي گيرد. مهم‌ترين مورد ها يادگرفتن در كارخانه گوگل آناليتيك
Analytics Tools & Solutions for Your Business - Google Analytics

Google Analytics gives you the tools you need to better understand your customers. You can then use those business insights to take action, such as improving your website, creating tailored audience lists, and more.
به شرح پايين ميباشد:

معرفي مفاهيم و عبارات كاربردي ابزار
معرفي ساختار اكانت كاربري و تجهيزات نخستين
سيستم فيلترينگ و محدود كردن آمار
تعريف و تمجيد مقصود در وب سايت (Goal)
تمجيد كمپين هاي تبليغاتي و آناليز ظريف بر آن‌ها (Campaign)
چك خلق يوزرها در فضا تارنما (Events)
معرفي و استعمال از ابزارهاي سيستم گزارشات گوگل آناليتيك
گزارشات قسمت Audience
گزارشات نصيب Acquisition
گزارشات نصيب Behavior
گزارشات تخصصي و فردي سازي گرديده
براي آنكه رويت كرد بهتري نسبت به عصر فراگيري Google Analytics داشته باشيد در آغاز تعريف‌و‌تمجيد صدق از اين ابزار و تجهيزات آن خوا‌هيم داشت.

گوگل آناليتيك چه مي باشد؟
فعلا ابزارهاي اكثري براي گردآوري داده ها يوزرها بر روي وب سايت وجود دارا هستند كه هريك امكان ها و خصوصيت هاي منحصر به فرد بفردي دارا‌هستند البته شايسته ترين و بي نقص ترين ابزار مو جود گوگل آناليتيك ميباشد كه مشخصا بوسيله كمپاني گوگل و بصورت مجاني ارائه شده‌است.

براي يك رئيس  و اپ ريز ماركتينگ مهمتر از گردآوري داده ها، محاسبه و بكارگيري آنهاست.

يادگرفتن google analytics
گوگل آناليتيك ابزارها و گزارشات متنوعي به ما ارائه ميكند كه روند محاسبه و تصميم گيري را سهل وآسان خيس خواهند كرد. پيش از هرچيز سه نكته قابل توجه درخصوص گوگل آناليتيكز را بدانيم:

گوگل آناليتيك ابزاري براي آناليز خوي يوزرها و بكارگيري آن براي بهبود خلق به عبارتي يوزرها ميباشد.
گوگل آناليتيك يك راه و روش فعاليت درماني وجود ندارد، بلكه فقط ابزاري براي آشنايي اشتباهات و بضاعت و توان هاي تارنما شماست. براي به كار گيري با صرفه از آن مستلزم اشخاص كارشناس و مالك لحاظ هستيم.
به كارگيري از گوگل آناليتيك چرخه اي از تحقيق، محاسبه و مقصود گذاري ميباشد. هر مقصود و اخلاق ما نتايجي در ادامه دارااست كه پيشگفتار چك هاي تازه خواهند بود.

برچسب: ابزار سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۳۲:۲۶ توسط:افتخاري موضوع:

گوگل آناليز ، ابزار تجزيه و تحليل گوگل


تحت عنوان يك طراح تارنما ، بازارياب ابزار سئو تارنما يا اين كه مديريت محتوا كه براي هر شركتي اعم از كل وقت يا اين كه آزاد عمل مي نمايد ، اين نكته مهمي ميباشد كه بايستي بدانيد كه كار هاي بهينه سازي وب سايت شما خيلي سريع در درحال حاضر توسعه و گسترش و پيشرفت ميباشد.

اينك صرفا اصل اثبات در بهينه سازي اين ميباشد كه شما مدام بايستي از پيشنهاد هاي گوگل را رعايت فرمائيد تا بتوانيد فرآيند بهينه سازي را با پيروزي و بصورت ظريف بكار بگيريد.

به صورت كلي ، ما ميدانيم كه بهينه سازي تارنما به معناي تنظيمات وبسايت شما براي موتورهاي كاوش ميباشد تا بازديدكنندگان بتوانند هنگام كاوش در موتورهاي كاوش اعم از گوگل يا اين كه بينگ يا اين كه ياهو ، تا حد ممكن در برگه نخستين به شما دسترسي پيدا نمايند.

تحت عنوان يك قاعده كلي در بهينه سازي بهتر و يكدست خيس ، امتيازهاي بيشتري كسب خواهد كرد كه به شما قابليت و امكان ميدهد تا پيش از حاصل بقيه افراد ظواهر گرديد. seo در كرج

درحال حاضر ما در فراگيري seo و در‌اين مقاله به معرفي ۳ ابزار بهينه سازي وب سايت گوگل كه براي توسعه و گسترش و بهبود seo وبسايت شما به وسيله گوگل ارائه شده‌است خوا هيم پرداخت.

ابزار بهينه سازي گوگل آناليتيكس۱. گوگل بررسي ، ابزار تجزيه و آناليز گوگل


اين ابزار با ارزش گوگل به طور به طور كامل بدون پول و بي آلايش فعال ميشود. صرفا كافيست وارد كاغذ Google Analytics گرديده و با ساخت و ساز يك اكانت كاربري در گوگل آناليتيكس يك كد معمولي به شما ارائه خواهد اعطا كرد كه آنرا در تارنما خويش قرار مي دهيد و آنگاه ميتوانيد از همگي تجهيزات آن به كار گيري نمائيد.

اين ابزار ايده هاي روشن و دقيقي را درباره ي تعداد بازديد كنندگان وبسايت شما ارائه مي‌دهد.

آمارهايي از بازديد كنندگان وبسايت شما همچون اينكه با چه زباني حرف مي نمايند و از كجا آمده اند؟ آيا از روش شبكه هاي مردمي ميباشند يا اين كه به صورت بدون واسطه با وارد كردن پيوند تارنما خويش به مستطيل جستجوي گوگل و يا اين كه از روش نتيجه ها جستجوي طبيعي و يا اين كه پرداخت گرديده به شما مي‌آيند؟ و موردها بسيار بيشتر و وسيع تري درين ابزار براي شما فراهم مي باشد كه ميتوانيد يك تجزيه و چك جامعي از سايت خويش به دست بياوريد.

اين ابزار بسيار وسيع ميباشد و تنها در‌اين نوشته‌ي علمي نمي قدرت درباره ي آن توضيح اعطا كرد ، براين اساس صرفا آنرا معرفي كرديم و لذت كشف اسرار آن را به شما مي سپاريم.

برچسب: ابزار سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۲:۴۰ توسط:افتخاري موضوع:

بررسي ميزان سرعت وب سايت از نقاط مختلف جهان


آزمايش سرعت و كارآمدي تارنما در دستگاه هاي متعدد
Google PageSpeed Insights

سرعت لود  ابزار سئو  تارنما يكي مهم‌ترين فاكتور هاي تاثيرگذار در جايگاه وبسايت هست. ابزار page speed دربرگيرنده ارشادوراهنمايي و سفارش هايي جهت افزايش عملكرد بهتر و ارتقاء سرعت سايت هست. اولي توصيه در ابزار Google Page Insights كاهش وسعت تصاوير ميباشد. شما مي‌توانيد با به كار گيري از وبسايت هايي مانند Tinnypng وCompressor.ir وسعت تصاوير خويش را تا حدود متعددي فارغ از جراحت به كيفيت آن كاهش دهيد. دومي پيشنهادي كه‌اين ابزار بهينه سازي براي ارتقاء سرعت سايت ارائه ميدهد، كاهش سايز تصاوير فارغ از افت كيفيت آن با به كار گيري از تگ هاي CSS يا اين كه HTML ميباشد. در ابزار google pagespeed insights كادري در لحاظ گرفته شده‌است كه شما با وارد نمودن نشاني سايت متبوع خويش مي‌توانيد سرعت بار گذاري در دسكتاپ و تلفن همراه هاي گوشي را اندازه گيري فرمائيد و بر اين شالوده سرعت تارنما خويش را بهبود ببخشيد. در بخش تلفن همراه با اعتنا به ترازو سرعت وبسايت و باصرفه بودن آن براي يوزرها تلفن همراه، نمره اي در لحاظ گرفته مي‌گردد.

ابزار آزمايش سرعت
چك با صرفه بودن وبسايت و كدهاي آن
GTmetrix

Gtmetrix يكي ابزار هاي كاركشته در مسئله تحليل وبسايت هست كه هوا داران اكثري به خصوص در كشور‌ايران داراست و وسعت متعددي از ترافيك خويش را از كشور ايران اخذ مي كند. در‌اين ابزار بهينه سازي بعد از وارد نمودن نشاني وب سايت درباره با كارايي وبسايت گزارشي ارائه ميشود كه مشتمل بر فاكتورهاي اكثري مانند باصرفه بودن كدها، ترازو فشرده سازي و… ميباشد. اين ابزار مايحتاج seo براي مشكلاتي كه در وب سايت وجود داراست چاره ارائه مي‌دهد و ورژن باصرفه گرديده ي عكس ها، كد هاي css و فولدر هاي جاوا اسكريپت را براي يوزرها ارائه ميدهد و همين مورد موجب شده‌است دوستداران متعددي را به سمت خويش جذب كند. در‌اين ابزار براي تمامي ي پارامتر ها براساس عملكردشان امتيازاتي از A تا F تخصيص داده مي گردد.

ابزار seo
تحليل ترازو سرعت سايت از نقاط متعدد دنيا
Pingdom

با وارد نمودن نشاني يك وبسايت ابزار Pingdom تارنما متبوع را از 5 نقطه متفاوت كه ميتواند مشتمل بر Dallas, Texas, USA, Melbourne, Australia, New York City, New York و… باشد ارزيابي مي كند. گزينش ناحيه فيزيكي بسيار اساسي ميباشد چون در واقعيت مرتبط با مكاني ميشود كه تارنما شما ميزباني شده‌است. Pingdom با اخذ نشاني سايت شما در واقع يك مرتبه كارايي، مقطع بارگذاري، وسعت كلي وبسايت و تعداد درخواست را اكران ميدهد و از همين جهت ساختاري نسبتاً شبيه با GTmetrix داراست كه براي هر قسمت براساس تلاش نمره اي از 1 تا 100 در لحاظ ميگيرد و همينطور تعداد درخواست هاي تارنما را به طور نموداري اكران ميدهد.

برچسب: ابزار سئو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۹:۴۵ توسط:افتخاري موضوع: